RBS-H100K - Toz ve Granül Besleme Helezonu - 100mm

Ön Sipariş RBS-H100K - Toz ve Granül Besleme Helezonu - 100mm

Toz ve Granül Yükleme Helezonu - RBS-H100K


RBS-H100K - 100mm Besleme Helezonunun Teknik Özellikleri

Model
RBS-H100K
Ağırlık
500 lt bunker ile 185 kg
Motor Gücü
750W
Redüktör Devri
40 devir/dakika
Redüktör Çıkış Momenti
13380 M2 [Nm]
Redüktör Çıkış Momenti
4227,50 i
Makina Gövdesi
SUS 304 Paslanmaz Çelik
Voltaj
3 Faz 380V / 50Hz Standart Model
Yataklama
Hem alt hem üstten toz keçeli rulman ile yataklama
Besleme Kapasitesi
Standart modeller için özgül ağırlık 1 olan ürünlerde 9ton / Saat
Boru Çapı
97mm iç çap 105mm dış çap
Orta Mil Çapı
25mm x 3mm

RBS-H100K - 100cm Besleme Helezonunun Genel Özellikleri


 1. RBS-H100K toz ve granül besleme helezonu, tüm toz, taneli ve toz granül karışımı ürünlerinizin farklı yüksekliklere taşımasını sağlar. Özellikle, paketleme makinaları, yarı otomatik ve tam otomatik dolum makinaları, dozajlama sistemleri, karıştırıcılar gibi sistemlerde işlenen ya da doldurulan ürünlerin daha az işçilik ve zahmetsizce taşınması için kullanılır.
 2. Firmamız tarafından üretilen, birçok kontrol panosu çeşidi sayesinde, bir çok entegre sistemde otomatik ya da manuel olarak çalışabilir.
 3. Tekerlekli bunker yapısı sayesinde işletmenizde birçok farklı makinada ya da alanda kolaylıkla kullanabilir, zahmetsizce yer değiştirebilirsiniz. Yer değişimi, bunker boş iken tek kişi tarafından yapılabilir.
 4. 100 mm besleme kanalı çapına sahiptir. Besleme kanalına boşluksuz geçen helezon yaprakları sayesinde geriye ürün kaçırmaz. Besleme kapasitesi son derece yüksektir. Daha yüksek kapasiteli besleme ihtiyaçlarınız için farklı çaplardaki modellerimiz bulunmaktadır.
 5. Ürünün alt tarafında bulunan kolay açılabilir tahliye kapağını açıp, helezonu ters çalıştırarak (3 faz özellikli modellerde bulunur) birkaç saniye içerisinde, besleme kanalını ve helezonda kalan ürünleri boşaltarak, başka ürünlerde kullanabilirsiniz. Ayrıca tam sterilizasyon yapmanız gereken durumlarda da ürüne temas eden bölümleri sökmek son derece kolaydır. Küçük bir teknik bilgi ile kolaylıkla helezonu besleme kanalından dışarı alabilirsiniz.
 6. RBS-H100K toz ve granül besleme helezonu tamamen SUS 304 paslanmaz çelikten imal edilmiştir. GMP, FDA ve diğer sıhhi üretim normlarına uygundur.
 7. Tam topraklanmış şasesi acil stop butonu izalasyonlu kabloları sayesinde 6331 sayılı iş güvenliği kanununa uygundur. Ekstra bir tadilat yapmanız gerekmez.
 8. Üründe bulunan boşaltım ağzı yükseklik ayarı sayesinde standart modelimizde 165-195 cm arasındaki yüksekliklerde basit bir ayar ile çalışabilirsiniz. Ayrıca, 160 cm yüksekliğinden daha düşük yükseklikler için yine firmamızdan temin edebileceğiniz spiral ve bez hortum ile tozumadan ve ürün kaybı yaşamadan aktarım yapabilirsiniz.
 9. %100 yerli üretim bir makinadır. Kendi tesislerimizde üretilmektedir.
 10. Ürün bunkeri yarı kübik ve kıvrımlıdır. İşçilik maliyeti KN modeline göre daha az olduğu için, KN modellerine kıyasla daha hesaplıdır. Ürününüzde akış sorunu yaşamıyorsanız, bu model sizin için daha hesaplı olacaktır.
 11. Ürün ile birlikte 1 adet standart pano, yön değiştirme şarteli standart olarak verilmektedir. 220V motorlu modellerde yön değiştirme şalteri yerine 1/0 açma kapama şalteri vermekteyiz.

RBS-H100K - 100cm Besleme Helezonuna Eklenebilecek Opsiyonel Özellikler


 • Ürün giriş bölümünde veya bunker üstü elek talep edebilirsiniz. Hem besleme helezonu girişine hem de bunker ağzı için eklenebilmektedir.
 • Farklı hacimlerde ürün besleme bunkeri eklenebilir. Makine ile gelen standart bunkerden farklı olarak farklı hacimlerde bunker talep edebilirsiniz.
 • Uzatılabilir ürün besleme kanalı ve helezon boyu eklenebilir. İhtiyacınıza göre söz konusu parçaların ebatları farklı boyutlarda üretilebilmektedir.
 • Ürün ile temas eden ya da etmeyen noktalara farklı materyal seçeneği talep edebilirsiniz. İhtiyacınız doğrultusunda birçok parça galvanizli sac, SUS 316 paslanmaz çelik ya da DKP (geri dönüşümlü çelikten) ile imal edilebilir.
 • İhtiyacınız doğrultusunda sensör ile tetikleme özelliği ekleyebilirsiniz. Bu sayede besleme yapmak istediğiniz makinanın bunkerine ya da haznesine monte edilip, makinamızın panosuna bağlanan bir sensör tarafından ürün bittikçe otomatik olarak çalıştırılıp, otomatik olarak durdurulabilir.
 • İhtiyacınız doğrultusunda tek faz 220V ile çalışabilme özelliği talep edebilirsiniz. Bu sayede 3 faz sanayi cereyanı bulunmayan imalathanelerinizde makinayı kolaylıkla kullanabilirsiniz.
 • Bunker içi karıştırıcı talep edebilirsiniz. Bu opsiyon özellikle özellikle zaman geçtikçe birbirinden ayrışan, homojenlik sağlamak için sürekli karışması gereken ürünleriniz için ideal bir opsiyondur.
 • Besleme helezonu için akış hızı ayarı ekletebilirsiniz. Hassas ürünleriniz üretim hızınıza göre farklı hızda çalışabilir.
 • Akışkanlığı düşük ürünler için vibrasyon talep edebilirsiniz. Akışkanlığı düşük olan, akma sorunları yaşatan ürünleriniz için farklı güçlerde ve özelliklerde, sürekli ya da farklı zaman aralıklarında çalışan vibrasyon ekleyebiliriz.

RBS-H100K - Taşıma Tepsisi - 100cm - Diğer Detaylar


 • Uzun mesafeli gönderimlere uygun olarak paketlenir.
 • Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi sayesinde ürünün taşıma işlemi uygun bir fiyata yapılır. Firmanızın anlaşmalı olduğu bir kargo şirketi olması halinde, o kargoyu da kullanmayı tercih edebilirsiniz.
 • Fabrika çıkışlı hatalara karşı garanti verilmektedir.
 • Ek (opsiyonel) özelliklerin talep edildiği makinaların teslimat süresi 5-20 gün aralığında gerçekleşmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

GMP Sertifikası

SUS 304 Paslanmaz Çelik

Besleme Kapasitesi: 9 Ton / Saat

Besleme Kanalı : 100 mm

 • Görüntüle: 2400
 • Ürün Kodu: RBS-H100K
 • Stok Durumu: Ön Sipariş
 • $3.745,00 + KDV
Toz ve Granül Taşıma Tepsisi - RBS-H125K RBS-H125K - 125cm Taşıma Helezonunun Teknik ÖzellikleriMod..
$4.320,00
Endüstriyel Yükleme Helezonu - RBS-H150K RBS-H150K - 150cm Yükleme ve Taşıma Helezonunun Teknik Öze..
$5.200,00