Krem ve Macun Dolum Makinaları

Krem ve Macun Dolum Makinaları
Göster:
Sırala:

CYD-Y1000 - Tek Nozullu Yoğun Sıvı Dolum Makinası 100-1000ml

Yarı Otomatik Yoğun Sıvı Dolum Makinesi - CYD-Y1000 CYD-Y1000 - 100-1000ml Yoğun Sıvı Dol..

$1.590,00

CYD-Y1500 - Tek Nozullu Yoğun Sıvı Dolum Makinası 200-1500ml

Yarı Otomatik Yoğun Sıvı Dolum Makinesi - CYD-Y1500 CYD-Y1500 - 200-1500ml Yoğun Sıvı Dol..

$1.670,00

CYD-Y300 - Yoğun Sıvı Dolum Makinası - 20-300ml

Yarı Otomatik Yoğun Sıvı Dolum Makinesi - CYD-Y300 CYD-Y300 - 20-300ml Yoğun Sıvı Dolum M..

$1.350,00

ROD-K300U - Ultrasonik Krem Tüp Dolum ve Yapıştırma Makinası

Ultrasonik Krem Tüp Dolum ve Yapıştırma Makinesi - ROD-K300UROD-K300U Krem Tüp Doldurma, Kapatma ve ..

$21.000,00

ROD-K400M Tam Otomatik Endüstriyel Metal Tüp Dolum ve Kapatma Makinası

ROD-K400M Tam Otomatik Metal Tüp Dolum ve Kapatma Makinasının Teknik ÖzellikleriModelROD-K400MAğır..

$32.000,00

ROD-K400U - Ultrasonik Endüstriyel Krem Tüp Dolum ve Yapıştırma Makinası

Ultrasonik Endüstriyel Krem Tüp Dolum ve Yapıştırma Makinesi - ROD-K400UROD-K400U Tam Otomatik Krem ..

$28.800,00

Krem & Macun Dolum Makinaları Nedir?

krem ve macun dolum makinaları, orta ve yüksek viskoziteli sıvıların belirlenen miligram ölçülerine göre istenilen kaplara doldurulmasını sağlayan makina çeşitleridir. Kozmetik, endüstriyel, gıda ve ilaç sektörlerindeki şirketlerde kullanılan özel sistemlerdir. krem ve macun dolum makinaları, her boyutta şişe ve kabın istenilen hacimde doldurulmasını sağlar. 

Makinalar sektörlere uygun olarak tasarlanmaktadır. Kapasiteleri farklı tip ve ölçekteki ürünlerin dolumunu sağlayacak şekilde organize edilir. Talep edilen özellikler çerçevesinde farklı dolum aralıklarıyla makineler özelleştirilebilmektedir. Böylelikle işletmeye en uygun olan verimli ve hızlı makine üretimi sağlanmaktadır. 

Krem ve Macun Dolum Makinaları Ne İşe Yarar?

krem ve macun dolum makinaları, ürünlerin hassas bir şekilde ambalajlara doldurulmasını sağlayan özel olarak tasarlanan üretim araçlarıdır. Ürünlerin steril bir ortamda; homojen ve kontrollü bir şekilde doldurulmasını sağlar. krem ve macun dolum makinaları, ürünlerin ağırlık ve hacimlerini ölçer. Böylelikle ürünler yeterli miktarda doldurur; taşma riskinin önüne geçilir. 

Krem ve Macun Dolum Makinaları Özellikleri Nelerdir? 

Krem ve macun dolum makinalarının özellikleri ürünlerin ihtiyaçları doğrultusunda ayarlanmaktadır. Makinaların özellikleri; kapasite, dolum hızı, ürün viskozitesi ve ambalaj malzemesine göre farklılaşmaktadır. krem ve macun dolum makinalarında temel olarak bulunan bazı özellikler şu şekildedir: 

Krem ve macun dolum makinaları, dolum hacmi ayarına sahiptir. Farklı ürün ve şişelere uygun dolum hacimleri ayarlanmaktadır.

Seri üretim için hız ayarı bulunmaktadır. Üretim ihtiyacına göre hız ayarı üretici tarafından ayarlayabilir. 

 Ürünlerin hijyen gereksinimlerini karşılamak amacıyla krem ​​ve macun makinelerinde, ürün ile temas eden noktalar antibakteriyel paslanmaz malzemeden imal edilmektedir. 

Üretim ihtiyacına göre krem ve macun dolum makinaları yarı otomatik ve otomatik şekilde üretilmektedir. 

Flanşlı ferrule sistemi, makinaların demonte edilmesini sağlar. Böylelikle makinanın bakımları kolayca yapılır.

Dolum sırasında damlama yapmayacak şekilde tasarlanan makineler, nozul sistemiyle birden fazla dolum yapılmasını mümkün kılar.

Krem ve Macun Dolum Makinaları ile Hangi Ürünler Doldurulur?

krem ve macun dolum makinaları, viskoz ve yarı viskoz ürünlerin doldurulmasını sağlar. Kozmetik, ilaç, gıda ve kimya gibi sektörlerdeki birçok ürünün dolumu için krem ve macun dolum makinaları tercih edilir. Makinanın doldurduğu ürünlerden bazıları şu şekildedir:

Krem

Losyon

Reçel

İlaç

Yapıştırıcılar


Diş Macunu

Sos Çeşitleri


Salça


Jel


Temizlik Malzemeleri
Krem & Macun Dolum Makinaları Çeşitleri Nelerdir?

krem ve macun dolum makinaları, endüstrilerin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Doldurulan ürüne göre üretilen makinaların çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Yarı Otomatik Krem ve Macun Makinaları: Üretim hızına ve biçimine uygun olarak iki farklı modda çalıştırılmak üzere tasarlanmıştır. İsteğe göre makina zaman ayarlı, otomatik modda ya da pedal aracılığıyla işçinin desteği ile manuel modda çalıştırılabilir. 
 • Tam Otomatik Krem ve Macun Makinaları: Seri üretim için tasarlanmıştır. Makinanın sistemleri kendi içerisinde entegre şekilde çalışır. 
 • Tek Nozullu Krem ve Macun Makinaları: Düşük ve orta miktardaki viskozların doldurulması için tasarlanmıştır. Ürün dolumları belirli bir hız ve hacim ile gerçekleştirilir. 
 • 2 Nozullu Krem ve Macun Makinaları: Yüksek miktarda viskozların doldurulmasına uygun olarak tasarlanmıştır. Yüksek kapasiteli üretim sağlar. 

Krem ve Macun Dolum Makinaları Kullanım Alanları 

Krem ve macun dolum makinaları, çeşitli sektörlerde üretim faaliyetleri kapsamında kullanılır. Sıvı dolum makinalarının başlıca kullanıldığı sektörler aşağıdaki gibidir:

 • Gıda endüstrisinde salça, reçel, yoğurt, krema, sos çeşitleri ve pekmez gibi ürünlerin doldurulması için krem ve macun dolum makinaları kullanılır.
 • Sıvı dolum makinaları; losyon, jel, maske, krem ve peeling gibi ürünler üreten kozmetik sektörü tarafından kullanılır. 
 • İlaç sektöründe tıbbi kremler, merhemler, jel kıvamındaki ilaçların doldurulması için sıvı dolum makinası kullanılır. 
 • Krem, losyon, jel, maske ve peeling gibi makyaj ve bakım malzemeleri üreten kozmetik endüstrisinde sıvı dolum makineleri kullanılır. 

Krem ve Macun Dolum Makinaları Hangi Şişe Çeşitleri için Uygundur? 

krem ve macun dolum makinaları sektörlerin gereksinimleri çerçevesinde tasarlanır. Bu sebeple birçok ürünün doldurulmasını sağlar. Ürünlerin farklı şişe ve ambalaj çeşitlerine elverişli olarak üretilen makina; plastik şişelerin, cam şişelerin, tüplerin, kavanozların ve metal kutuların doldurulması için uygundur. 


Krem ve Macun Dolum Makinaları Avantajları Nelerdir? 

krem ve macun makinaları, işletmelerin üretimine verimlilik katar. Otomatik ve yarı otomatik sistemleri, işletmelerin iş gücünü azaltarak seri üretim ile daha hızlı dolum sağlar. Hassas dozajlama ayarı tasarruflu bir üretimi mümkün kılar. krem ve macun dolum makinalarının sektörlere en büyük avantajı ise maliyet tasarrufu sağlamasıdır. 


Krem ve Macun Dolum Makinaları Güvenli mi?

Krem ve macun dolum makinaları, yüksek güvenlikli standartlar ile donatılmıştır. Güvenlik sistemleri, 6331 sayılı iş güvenliği yasasına uygun olarak üretilmiştir. Makinalar, üretim sırasında riskli bir durum ile karşılaştığında kendini otomatik olarak kapatır. Bunun yanı sıra krem ve macun dolum makinelerinin üretiminde hijyen koşulları gözetilmektedir. Ürünlerin temas ettiği kısımlar antibakteriyel paslanmaz malzemeler ve özel yapılar ile donatılmaktadır. 


Krem ve macun Dolum Makina Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. krem ve macun dolum makinasını sektörel ihtiyaçlarınıza uygun olarak seçmelisiniz.
 2. Üretim ihtiyacınıza uygun olarak otomatik ve yarı otomatik sistemli makinaları tercih edebilirsiniz.
 3. Seçim yaparken makinaların dolum miktarlarını dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir. Her makinenin viskoz miktarı farklılaşmaktadır.
 4. krem ve macun dolum makinalarına ek özellikler ekleyebileceğinizi unutmamalısınız. 
 5. Sıvı dolum makinesi alırken ürünün fabrika çıkışlı hatalara karşı garanti kapsamı sağladığına emin olun.

Krem ve Macun Dolum Makinesi Fiyatları

Krema ve macun dolum makinası fiyatları ürün dolum aralığına, ürünün kapasitesine ve eklenen ek özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Krema ve macun dolum makinaları çeşitleri ve fiyatlarını hemen incelemeye başlayabilir; size hitap eden krem ve macun dolum makinesi modelini Renas Makina'dan uygun fiyat ve taksit seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

Krem & Macun Dolum Makinaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Krem & macun dolum makinası fiyatları makina çeşitlerine, dolumunu gerçekleştirdiği ürüne ve makinanın sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Beğendiğiniz krem ve macun dolum makinesine, işletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda ek özellikler eklenebilir, eklemek istediğiniz özelliğe yönelik krem ve macun dolum makinası fiyatları değişiklik göstermektedir.. Dilediğiniz krem ve macun dolum makinasını sitemizden alabilirsiniz.