Granül Dolum Makinaları

Granül Dolum Makinaları
Göster:
Sırala:

Granül Dolum Makinası Nedir?

Granül dolum makinaları akışkanlığı yüksek toz ve hassas granül ürünlerin dolumunda kullanılabilen, ürünü paket ve kap içine istenilen ölçüde doldurabilen makinalardır. Otomatik sistemler ile donatılan granül dolum makinesi, üretimde ambalajlama sürecini hızlandırmak ve verimli kılmak amacıyla donatılmıştır. Yüksek hız ve hassas dozajlama ile birçok ürünün paketlenmesini sağlamaktadır. Kimya, ilaç, tarım, inşaat ve gıda sektörlerinde kullanılmaktadır. 

Renas granül ürün dolum makinaları sektörel ihtiyaçlara göre üretilmektedir. Endüstriyel granül dolum makinaları ile hem orta ölçekli hem de küçük ölçekli işletme sahipleri ürün dolum işlemlerini gerçekleştirebilirler. Renas Makina dolum makinası modelleri arasında işletmenizin yapısına ve kapasitesine uygun granül dolum makinasını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Granül Dolum Makinesi Ne İşe Yarar?

Granül dolum makineleri, granül şeklindeki ürünlerin hassas bir şekilde ambalajlanmasını 

sağlar. Makineler, farklı boyut ve hacimdeki ürünlerin dolumu için otomatik olarak ayarlanabilmektedir. Birçok sektörün üretimini verimli kılan özelliklere sahiptir. Granül makineleri, ürünlerin hassas bir şekilde doldurulmasını sağlayarak üretimde yüksek kalite sunmaktadır. 

Granül Dolum Makinası Özellikleri Nelerdir? 

Granül dolum makinalarının özellikleri sektörel ihtiyaçlara göre programlanmaktadır. Üretimi Türkiye’de yapılan granül dolum makinalarının özellikleri; kapasite, dolum hızı, üretim materyaline ve dolum seviyesine göre değişmektedir. Granül dolum makinalarının temel özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir: 

 • Granül dolum makineleri, SUS 304 paslanmaz çelikten üretilmiştir. Antibakteriyel malzeme ürünler için sağlıklı bir ortam sunmaktadır. 
 • Günlük 6000 civarı ürünün dolumunu sağlayarak seri üretim ile işletmelerin verimliliklerini arttırmaktadır. 
 • Ürünlerin otomatik olarak doldurulmasını sağlayarak iş tasarrufu sağlamaktadır. 
 • İş güvenlik kanuna uygun olarak; yüksek güvenlikli sistemler ve hijyenik koşullara uygun tasarlanmıştır. 
 • Granül dolum makinaları, tercihe göre otomatik ya da pedal yardımıyla yarı otomatik modda çalışmaktadır. 
 • Sessiz bir şekilde çalışan granül makinesi imalathaneler için konforlu bir araçtır. 
 • Renas granül dolum makineleri, fabrika çıkışlı hatalara karşı 1 yıl garantiye sahiptir. 

Granül Dolum Makinası ile Hangi Ürünler Doldurulur?

Granül dolum makineleri farklı boyutlardaki granül formundaki ürünlerin doldurulmasını ve ambalajlanmasını sağlar. İlaç, gıda, kimya ve inşaat gibi sektörlerde kullanılan granül ürünlerin doldurulması için tercih edilir. Dolum için granül dolum makinelerinin kullanıldığı bazı ürünler ise şu şekildedir: 


Baharat Çeşitleri

Bakliyat 

Vitamin Takviyeleri

Deterjan

Tohum ve Gübreler

Seramik Tozu

Kimyasal Granüller

Kuruyemiş

Kahve

TuzGranül Dolum Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Granül dolum makineleri, sektörlerin taleplerine uygun olarak üretilmektedir. Temel olarak dolum makineleri, yarı otomatik ve otomatik olarak farklılaşmaktadır. Renas granül makinelerinden size hitap eden makineyi tercih edebilir ya da özel istekleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Granül Dolum Makinası Kullanım Alanları 

Granül dolum makineleri, yüksek performansta üretimi mümkün kıldığı için birçok sektörde kullanılmaktadır. Makinelerin sıkça kullanıldığı sektörler ise şu şekildedir: 

 • Granül dolum makineleri; kahve, şeker, makarna, kurabiye, bakliyat ve baharatlar gibi ürünler üreten gıda sektöründe kullanılır.
 • İlaç sektöründe; granül formundaki ilaç tozlarının, tabletlerin, kapsüllerin ve vitamin takviyelerinin ambalajlanması için granül dolum makineleri tercih edilir. 
 • Deterjan, toz boya ve temizlik ürünlerinin üretildiği kimya endüstrisinde granül dolum makinaları kullanılır. 
 • Granül dolum makinaları, tohum, gübre, hayvan yemi ve bahçe malzemeleri üreten tarım sektöründe kullanılır.
 • İnşaat sektöründe; çimento ve seramik tozu gibi ürünlerin ambalanması için granül makineleri tercih edilir.
 • Petrol ve kimyasal endüstrisinde; polimerlerin, motor yağı ve kimyasal granüllerin doldurulması için granül dolum makineleri kullanılır.

 

Granül Dolum Makinası Hangi Şişe Çeşitleri için Uygundur? 

Granül dolum makineleri; farklı boyut ve malzemeden üretilmiş şişelere uygun olarak tasarlanmaktadır. Sektöre uygun olarak ürünlerin doldurulmasını sağlayan granül makinesi; plastik şişeler (PET, HDPE), cam şişeler, metal şişeler ve çoklu dozlama şişelerin kullanıma uygun olarak üretilmiştir. 

Granül Dolum Makinası Avantajları Nelerdir? 

Granül dolum makinelerinin sektörler açısından birçok avantajı bulunmaktadır. Dolum makineleri; işletmelerin üretimde en iyi yüksek performansı alabilmesi için sektöre göre ek özellikler ile üretilmektedir. Dolum makinesinin hassas dozajlama özelliği verimli bir seri üretimi mümkün kılar. Seri üretim ise işletmelere en uygun maliyetlerde iş tasarrufu sağlamaktadır. 

Granül Dolum Makinası Güvenli mi?

Granül dolum makinaları yüksek güvenlik ile donatılmıştır. Makineler, iş güvenlik kanuna uygun olarak üretilmektedir. Makinenin gövdesinde topraklama özelliği mevcuttur. Riski durumlarda makine kendini otomatik olarak kapatır. Antibakteriyel paslanmaz malzemeler ise ürünlerin steril koşullarda ambalajlanmasını sağlamaktadır. 

Granül Dolum Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Granül dolum makinelere ek özellikler eklenebilmektedir. Bu sebeple işletmenize en uygun olan dolum makinasını seçmelisiniz. 
 2. Seçim yaparken makinenin materyaline karar vermelisiniz. Ölçüm kapları; polietinden, paslanmaz çelikten ya da istenilen materyale uygun olarak üretilmektedir. 
 3. Granül dolum makinelerinin dolum miktarlarını dikkatli bir şekilde incelemeniz tavsiye edilir.
 4. Granül dolum makinesi satın alırken ürünün garantiye sahip olduğuna emin olmalısınız.

Granül Dolum Makinası Fiyatları

Granül dolum makinalarının fiyatları; ürün dolum aralığına, sisteminin özelliklerine ve eklenen özelliklere göre değişmektedir. Fiyat performans ürünü olan granül dolum makinalarının fiyatları hakkında kapsamlı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşletmenize uygun olan granül dolum makinası modelini uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile Renas Makina'dan satın alabilirsiniz.

Granül Dolum Makinaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Granül dolum makinası fiyatları makina çeşitlerine, dolumunu gerçekleştirdiği ürüne ve makinanın sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Beğendiğiniz granül dolum makinesine, işletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda ek özellikler eklenebilir, eklemek istediğiniz özelliğe yönelik granül dolum makinası fiyatları değişiklik göstermektedir.. Dilediğiniz granül dolum makinasını sitemizden alabilirsiniz.

Granül dolum makinesi daha çok kozmetik ve ilaç sektörlerinde tercih edilmektedir. Hızlı ve kolay kullanımı sayesinde tercih edilmektedir.