Sıvı Dolum Makinaları

Sıvı Dolum Makinaları
Göster:
Sırala:

CYD-S2-2500 - Çift Nozullu Sıvı Dolum Makinası - 300-2500ml

Çift Nozullu Sıvı Dolum Makinesi - CYD-S2-2500 CYD-S2-2500 - 300-2500ml Sıvı Dolum Makinasının Tekn..

$2.400,00

CYD-S2-300 - Çift Kafalı Sıvı Dolum Makinası - 20-300ml

Çift Kafalı Sıvı Dolum Makinesi - CYD-S2-300 CYD-S2-300 - 20-300ml Sıvı Dolum Makinasının Teknik Öz..

$1.850,00

CYD-S2-500 - Çift Nozullu Sıvı Dolum Makinası - 50-500ml

Çift Nozullu Sıvı Dolum Makinesi - CYD-S2-500 CYD-S2-500 - 50-500ml Sıvı Dolum Makinasının Teknik Ö..

$2.000,00

CYD-S2500 - Tek Kafalı Sıvı Dolum Makinası - 300-2500ml

Tek Kafalı Sıvı Dolum Makinası - CYD-S2500 CYD-S2500 - 300-2500ml Sıvı Dolum Makinasının Teknik Öze..

$1.650,00

CYD-S500 Tek Nozullu Sıvı Dolum Makinası - 50-500ml

Tek Nozullu Sıvı Dolum Makinesi - CYD-S500 CYD-S500 - 50-500ml Sıvı Dolum Makinasının Teknik Özelli..

$1.400,00

CYD-S5000 - Tek Nozullu Sıvı Dolum Makinası - 1000-5000ml

Tek Nozullu Sıvı Dolum Makinesi -CYD-S5000 CYD-S5000 - 1000-5000ml Sıvı Dolum Makinasının Teknik Öz..

$1.990,00

CYD-Y100 - Yarı Otomatik Yoğun Sıvı Dolum Makinası - 10-100ml

Yarı Otomatik Yoğun Sıvı Dolum Makinesi - CYD-Y100 CYD-Y100  10-100 ml Sıvı Dolum Makinasının ..

$1.340,00

CYD-Y1000 - Tek Nozullu Yoğun Sıvı Dolum Makinası 100-1000ml

Yarı Otomatik Yoğun Sıvı Dolum Makinesi - CYD-Y1000 CYD-Y1000 - 100-1000ml Yoğun Sıvı Dol..

$1.590,00

CYD-Y1500 - Tek Nozullu Yoğun Sıvı Dolum Makinası 200-1500ml

Yarı Otomatik Yoğun Sıvı Dolum Makinesi - CYD-Y1500 CYD-Y1500 - 200-1500ml Yoğun Sıvı Dol..

$1.670,00

Sıvı Dolum Makineleri Nedir?

Sıvı dolum makineleri, sıvı ürünleri şişelere ve kutulara doldurmak üzere üretilen cihazlardır. İlaç, kozmetik, kimyasal, gıda ve içecek sektörlerinde sıklıkla tercih edilir. Sıvı dolum makineleri, üretim süreçlerini verimli kılan, iş gücünü azaltan endüstriyel makinelerdir. Makineler ile kaliteli ve hijyenik üretim gerçekleştirilir.

Renas sıvı dolum makineleri, işletmelerin istekleri doğrultusunda özel olarak üretilmektedir. Büyük ve küçük boyutlu işletmelerin kullanımına uygun olarak tasarlanan makineler, seri bir üretimi mümkün kılmaktadır. İşletmenize en uygun olan sıvı dolum makinesini Renas ürünleri arasından rahatlıkla bulabilirsiniz. 

Sıvı Dolum Makineleri Ne İşe Yarar?

Endüstriyel üretim için özel olarak tasarlanan sıvı dolum makineleri, farkı viskozitedeki ürünlerin hızlı bir şekilde doldurulmasını sağlar. Türkiye’de üretilen Renas sıvı dolum makineleri Akıllı kontrol sistemleri ve hassas dozajlama özellikleri ile üretimde üstün kalite ve verimlilik sağlamaktadır. 

Sıvı Dolum Makineleri Özellikleri Neler? 

Renas sıvı dolum makineleri, işletmelerin gereksinimlere uygun olarak üretilmektedir. Sektöre göre makinelerin özellikleri farklılık gösterebilmektedir. Türkiye’de üretimi gerçekleşen makinelerin özellikleri; kapasiteye, dolum hacmine ve hızına göre değişmektedir. Sıvı dolum makinelerinin ortak özellikleri ise şu şekildedir:

 • Sıvı dolum makineleri yüksek dolum hacmine ve hızına sahiptir.
 • Sıvı dolum makineleri, ürünleri homojen olarak doldurmaktadır.
 • Antibakteriyel malzemelerden üretilen sıvı dolum makineleri, sağlıklı bir üretim sağlamaktadır.
 • 6331 sayılı iş kanuna göre tasarlanan sıvı dolum makineleri, güvenli bir üretim gerçekleştirmektedir. 
 • Sıvı dolum makineleri, kolay bir şekilde monte edilmektedir. 
 • Renas sıvı dolum makineleri fabrikasyon hatalara karşı 1 yıl garantiye sahiptir. 

Sıvı Dolum Makineleri Çeşitleri Nelerdir?

Renas sıvı dolum makineleri, işletmelerin taleplerine uygun olarak çeşitlendirilmektedir. İsteğe göre sıvı dolum makineleri; otomatik, yarı otomatik, pistonlu, basınçlı ve karusel olarak üretilmektedir. Sıvı dolum makine çeşitlerinin özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir: 

Otamatik Sıvı Dolum Makinesi

Doldurma işlemini tamamen otomatik olarak gerçekleştirir.

Manuel Sıvı Dolum Makinesi

Doldurulacak ürünün makineye konulması, doldurulması ve manuel olarak alınması gereken makinelerdir.

Pistonlu Dolum Makineleri

Pistonlu dolum makineleri, Sıvı Dolum Makinesinin en basit ve en yaygın türüdür. Bir silindir içinde yukarı ve aşağı hareket eden bir piston kullanarak sıvıları dağıtmak için tasarlanmıştır. Bu makine su, meyve suyu ve şurup gibi düşük viskoziteli sıvılar için idealdir.

Yerçekimli Dolum Makineleri

Yerçekimi dolum makineleri sıvıları dağıtmak için yerçekimini kullanır. Bu tür makineler tipik olarak soslar, macunlar ve jeller gibi daha kalın sıvılar için kullanılır. Sıvı bir hazneye dökülür ve bir nozül aracılığıyla dağıtılır.

Basınçlı Dolum Makineleri

Basınçlı dolum makineleri sıvıları dağıtmak için basınç kullanır. Bu tip makineler kremler, losyonlar ve jeller gibi daha yüksek viskoziteye sahip sıvılar için idealdir. Sıvı basınçlandırılır ve bir nozül aracılığıyla dağıtılır.

Zaman Basınçlı Dolum Makineleri

Zaman basınçlı dolum makineleri basınçlı dolum makinelerine benzer, ancak sıvıları basınç yerine zamana göre dağıtırlar. Bu tip makineler, yavaşça dağıtılması gereken yüksek viskoziteli sıvılar için idealdir.

Sıvı Dolum Makineleri ile Hangi Ürünler Doldurulur? 

Sıvı dolum makineleri, endüstriyel sektörlerde çeşitli sıvı ürünlerin doldurulmasını sağlar. Hassas bir şekilde dolum sağlayan makineler; kozmetik, ilaç, kimyasal ve gıda sektörlerinde tercih edilir. Yaygın olarak sıvı dolum makineleri aşağıda yer alan ürünleri doldurur:


ŞurupAğaz GargarasıBoyaŞampuanLosyon
ÇayEnerji İçeckleriSütSuYağ


Sıvı Dolum Makinesi Kullanım Alanları 

Sıvı dolum makineleri, yüksek standartlı sistemleri nedeniyle birçok sektörün üretim faaliyetlerinde yer alır. Makinelerin yaygın olarak kullanıldığı alanlar ise şu şekildedir:

 • Otomotiv sektöründe, kimyasal, yağlar ve sıvı takviyeler gibi ürünlerin doldurulması için sıvı dolum makinesi tercih edilir.
 • İçecek ve gıda sektöründe; çay, soda, süt, ketçap şurup ve enerji içeceği gibi ürünler için sıvı dolum makinesi kullanılır.
 • Sıvı dolum makineleri, sıvı deterjan, sıvı sabun, cam temizleyici ve temizlik solüsyonlarının dolumu için temizlik endüstrisinde tercih edilir.
 • Kozmetik sektöründe şampuan, saç kremi, losyon, duş jeli ve parfüm gibi ürünlerin dolumunda sıvı dolum makineleri kullanılır. 

Sıvı Dolum Makinelerinin Avantajları Nelerdir? 

Sıvı dolum makineleri, işletmeler için seri bir üretim sağlar. Hassas dolum ayarları sayesinde makineler verimli bir üretim sunarak sıvı ürünlerin israfını engeller. Yüksek kalitede üretilen makineler uzun kullanımlı ömürlere sahiptir. Üretimde insan hatasını en aza indirerek üretimde kalite sunar. Renas sıvı dolum makineleri, işletmelere iş gücü tasarrufu sağlamaktadır.

Sıvı Dolum Makineleri Hangi Şişe Çeşitleri için Uygundur? 

Sıvı dolum makineleri, sektörlerin kullandığı her şişeye uygun bir üretim gerçekleştirir. Makineler, işletmelerin ihtiyaçlarına uygun olarak; metal, plastik, kutu ve tüp şeklindeki şişelerin dolumu için uygundur. 

Sıvı Dolum Makineleri Güvenli mi?

Sıvı dolum makineleri güvenli çalışan cihazlardır. İş güvenliği kanuna uygun olarak tasarlanan sıvı dolum makineleri, paslanmaz çelikten üretilir. Bu da ürünlerin sağlıklı bir şekilde doldurulmasını sağlar. Tam topraklama özelliği ise elektrik çarpmalarına karşı korunma sunmaktadır. 

Sıvı Dolum Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Sıvı dolum makinesi satın alırken makineye ek özellikler ekleyebileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız.
 2. Seçim yaparken sıvı dolum makinesinin dolum hacmine ve kapasitesine dikkat etmelisiniz.
 3. Sıvı dolum makinesi satın alırken işletmenin servis desteğinin olduğuna dikkat etmelisiniz.
 4. Sıvı dolum makinesi alırken ürünün garanti kapsamını kontrol etmelisiniz. 

Sıvı Dolum Makineleri Fiyatları

Sıvı dolum makinası fiyatları makina çeşitlerine, dolum yapılacak ürüne ve makinanın sahip olduğu ek özelliklere göre farklılık göstermektedir. Sektörel ihtiyaçlarınıza uygun olan sıvı dolum makinasını sitemizden satın alabilirsiniz. Fiyatlandırmalar ve taksit imkanları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Sıvı Dolum Makinaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sıvı dolum makineleri kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. Elektrikli sıvı dolum makineleri, endüstriyel sıvı dolum makineleri, akışkan sıvı dolum makinası ve kıvamlı sıvı dolum makinası gibi birçok ürün çeşidine sahiptir.Yine bu çeşitlerin tam otomatik, yarı otomatik makineleri bulunmaktadır Birçok ürünün dolumunu sıvı dolum makineleri ile sağlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak; deterjan dolum, sıvı sabun dolum, kolonya dolum, antibakteriyel dolum, dezenfektan dolum, şampuan dolum, motor yağı dolum vb. tüm likit ve yarı likit ürünlerin dolumunu sıvı dolum makinesi ile gerçekleştirebilirsiniz.