Toz Dolum Makinaları

Toz Dolum Makinaları
Göster:
Sırala:

Toz Dolum Makineleri Nedir?

Toz dolum makineleri, otomatik veya yarı otomatik sistemleri aracılığıyla toz ürünlerin hassas bir şekilde ambalajlanmasını sağlayan cihazlardır. Ürünlerin seri bir şekilde doldurulmasını sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Yüksek hızda dolum sağladığı için ilaç, kimya, tarım, gıda ve içecek sektörlerinde kullanılmaktadır.

Renas toz dolum makineleri, sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda üretilmektedir. Endüstriyel toz dolum makineleri, küçük ve büyük ölçekli işletme sahipleri tarafından tercih edilmektedir. Renas Makina toz dolum modelleri arasından işletmenizin yapısına ve kapasitesine uygun olarak özel tasarlanan makineleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Toz Dolum Makineleri Ne İşe Yarar?

Toz dolum makineleri, farklı boyut ve hacimdeki toz ürünlerin hijyenik koşullarda seri bir şekilde doldurulmasını sağlar. Hassas ve doğru dozajlama ayarı, sektörlere verimli bir üretim süreci temin ederek işletmelerin kalitesini artırır. Üretim sırasında sektöre uygun özelleştirilen makineler, fiyat performans olarak işletmelere yüksek performans sunar. 

Toz Dolum Makineleri Özellikleri Neler? 

Toz dolum makinelerinin özellikleri üretimin ihtiyaçlarına göre tasarlanmaktadır. Üretimi Türkiye’de gerçekleşen toz dolum makinelerinin özellikleri; kapasiteye, ambalaj türüne, dolum hacmine ve hızına bağlı olarak değişmektedir. Toz dolum makinelerinin temel özellikleri ise aşağıdaki gibidir: 

 • Toz dolum makineleri, antibakteriyel malzemelerden üretilmektedir.
 • İşletmeler için is tasarrufu sağlayan toz dolum makineleri, sessiz bir şekilde çalışmaktadır. 
 • Ürünlerin homojen bir şekilde doldurulmasını sağlayarak üretimde kalite sağlamaktadır.
 • Toz dolum makineleri yüksek dolum hacmine sahiptir. 
 • Toz dolum makineleri, 6331 sayılı iş güvenliği kanuna uygun olarak tasarlanmıştır.
 • Renas toz dolum makinelerinin CE & LVD sertifikaları bulunmaktadır.
 • Renas dolum makineleri, 1 yıl garantiye sahiptir. 

Toz Dolum Makineleri Çeşitleri Nelerdir?

Toz dolum makineleri, işletmelerin ihtiyacına göre farklı tiplerde ve özelliklerde üretilmektedir. Temel olarak toz dolum makineleri, otomatik ve yarı otomatik olarak tasarlanmaktadır. Renas toz dolum makinelerinden işletmenize hitap eden makineyi tercih edebilir ya da sektörel ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Toz Dolum Makineleri ile Hangi Ürünler Doldurulur? 

Toz dolum makineleri, ürünlerin doğru miktarda ve hassas bir şekilde doldurulmasını sağlayan cihazlardır. Tarım, gıda, içecek, kimya ve hayvancılık sektörü gibi birçok alanda kullanılan toz makineleri seri ve hijyenik bir üretim için tercih edilir. Toz dolum makinelerinde doldurulan bazı ürünler ise şu şekildedir: 


KahveÇayBaharatHayvan YemiToz Protein
Toz DeterjanGübreHazır Çorba ÇeşitleriBoya TozlarıTohum Çeşitleri


Toz Dolum Makineleri Kullanım Alanları 

Toz dolum makineleri, üretimde yüksek performans ve kalite sağladığı için birçok sektörde kullanılmaktadır. Üretimde seri kontrol sağlayan makinelerin yaygın olarak kullanıldığı sektörler şu şekildedir: 

 • Kozmetik endüstrisinde; pudra, kuru şampuan ve toz şeklindeki makyaj ürünlerin üretiminde toz dolum makineleri tercih edilir. 
 • Toz dolum makineleri, tarım ve bahçe endüstrisinde; tohum, gübre, tarımsal kimyasal ürünlerinin doldurulması için kullanılır.
 • Toz deterjan, temizlik tozları ve oda kokuları gibi temizlik ürünleri üreten sektörlerde toz dolum makineleri tercih edilir.
 • Gıda ve içecek sektöründe; kahve, şeker, tuz, un ve toz içecek gibi ürünler için toz dolum makineleri kullanılır. 
 • Toz dolum makineleri; toz tablet, sağlık takviyeleri ve kapsüller üreten ilaç endüstrisinde kullanılır. 

Toz Dolum Makineleri Avantajları Nelerdir? 

Toz dolum makinelerinin işletme ve kullanıcı açısından birçok avantajı bulunur. Öncelikle toz dolum makineleri, işletmelere üretimde maliyet tasarrufu sağlar. Hammaddelerin israfını ve iş gücünü azaltarak işletmelere seri üretim imkanı sunar. Ürünlerin kalitesi ve hijyeni ise müşteri memnuniyeti sağlayan avantajlar arasında yer alır. 

Toz Dolum Makineleri Hangi Şişe Çeşitleri için Uygundur? 

Toz dolum makineleri, farklı tip ve boyuttaki şişelere uygun olarak üretilmektedir. Sektörel ihtiyaçlara uygun olarak ürünlerin doldurumlasını sağlayan toz makineleri; plastik şişeler (PET, HDPE), kapalı şişe çeşitleri, cam şişeler ve metal şişe çeşitlerinin farklı boyut ve tiplerine uygun olarak tasarlanmıştır.

Toz Dolum Makineleri Güvenli mi?

Toz dolum makineleri, güvenli bir üretim sağlar. İş güvenliği kanuna göre üretilen makineler, acil durum butonuna sahiptir. Tehlikeli durumlarda makineyi çevreye zarar vermeden rahatlıkla kapatabilirsiniz. Tam topraklama özelliği elektrik çarpmalarına karşılık güvenli bir ortam sunar. Kullanıcıların sağlığı gözetilerek tasarlanan makinede ürünlerin temas ettiği tüm bölgeler ise antibakteriyel malzemeden üretilmiştir. 

Toz Dolum Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Toz dolum makinesi satın alırken cihaza ek özellikler ekleyebileceğinizi unutmamalısınız. 
 2. Seçim yaparken makinenin dolum hacmine ve kapasitesine dikkat etmelisiniz.
 3. Toz dolum makinesi satın alırken işletmenin servis ve desteğinin olduğuna emin olmalısınız. 
 4. Toz dolum makineleri alırken ürünün garanti kapsamını kontrol etmelisiniz. 

Toz Dolum Makineleri Fiyatları

Toz dolum makinesi fiyatları makinenin özelliklerine göre değişmektedir. Dolum aralığı, kapasitesi, tartılı olup olmaması toz dolum makinelerinin fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Yüksek standartlarda üretilen toz dolum makineleri fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşletmenize uygun olarak tasarlanan toz dolum makinesi modellerini uygun fiyatlar ve taksit imkanlarıyla Renas Makina’dan satın alabilirsiniz. 

Toz Dolum Makinaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Toz dolum makinası fiyatları makina çeşitlerine, dolumunu gerçekleştirdiği ürüne ve makinanın sahip olduğu özelliklere göre farklılık göstermektedir. Beğendiğiniz toz dolum makinesine, işletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda ek özellikler eklenebilir, eklemek istediğiniz özelliğe yönelik toz dolum makinası fiyatları değişiklik göstermektedir. Dilediğiniz toz dolum makinasını sitemizden alabilirsiniz.