Yem Karma Makinası

Yem karma makinası, besi hayvancılığı veya süt hayvancılığı yapan çiftçiler ve üreticilerin hayvanları besleme sırasında iş yükünü azaltacak bir makinadır. Hayvan beslenmesi sırasında dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak hayvan beslemesine dikkat edilmediği zaman hayvanın sütü ve etinden verim alınamayacağını belirtelim. Bundan dolayı hayvan besiciliği yapan çiftçiler ve üreticiler ilk adım olarak besleme sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mısır vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını sağlamalıdır. Bu şekilde hayvan alması gereken tüm besinleri tek seferde alabilir ve daha iyi beslenebilir. Yem karmanın yapılması hayvanın tüketmesi gereken tüm besinleri bir araya getirerek daha iyi beslenmesine böylelikle daha fazla verim almanızı sağlar.


Yem Karma için İhtiyacınız Olan Karıştırma Makinası


Hayvanların beslenmesine destek olacak ve sağlıklı bir şekilde verim almanızı sağlayacak hayvan yem içeriğinin homojen bir şekilde karıştırılması gereklidir. Modern hayvan besiciliğine geçilmesiyle beraber yem karıştırma makinası modelleri de aynı oranda yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Özellikle hayvan sayısı fazla olan çiftçiler ve üreticiler yem karma makinalarını tercih ederek iş yükünü azaltıyor. Hem yapılan işi azaltan hem de hayvan yeminin daha iyi karıştırılmasını sağlayan yem karma makinalarının kullanılacak tesise göre farklı modelleri bulunmaktadır. Yem karma makinasında tek seferde ne kadar yemin karıştırılması gerekiyorsa karıştırma makinasının kapasitesi bu doğrultuda belirlenmelidir. Hayvan sayısı dikkate alınarak yem karma makinasının kapasitesini belirlemeniz daha yararlı olacaktır.


Yem Karma Makinaları Tavsiyesi;


Renas Makina karıştırma makinası modelleri arasında yer alan RMX – U Serisi karıştırma makinaları yem karma işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Geniş haznesi sayesinde hayvan besinlerini tek seferde boşaltarak homojen bir şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz. Renas Makine RMX – U serisi karıştırıcılar 120 LT, 225 LT ve 500 LT kapasitesinde olup isteğe göre opsiyonel özellik eklemesi yapılabilir. Yem karma makinasında tamamen yerli üretim yapan Renas Makine karıştırıcı ile çiftçiler ve üreticiler hayvan yemini homojen bir şekilde karıştırabilir. Boşaltım vanası sayesinde karıştırılan yem kısa sürede tahliye edilmektedir. Dilerseniz boşaltım vanası ile hayvan yemliği arasında besleme helezonu ekleyerek hazırlanan yemlerin direkt olarak hayvan yemliğine taşınmasını sağlayabilirsiniz. Renas RMX - U1 Serisi, Renas RMX - U2 Serisi ve Renas RMX - U3 Serisi karıştırma makinaları yalnızca yem karma işlemini yapmaktadır. Yem kırma ve ezme işlemi için ayrıca makine almanız gerekecektir.


Yem karma makinası fiyatları makinanın özelliğine göre değişim göstermektedir. Yem karıştırma makinası fiyatlarını öğrenmek ve detaylı bilgi almak için 0 216 470 83 74 danışma hattından bizleri arayabilirsiniz.