Reçel Üretim Hattı Kurulumu için Gerekli Makinalar

Reçel üretim hattı kurulumu yaparak seri üretime geçmek isteyen firma sahipleri ve girişimciler için Renas Makina olarak bilgilendirici bir yazı hazırlamak istedik. Reçel üretim tesisinde bulunması gereken makina çeşitlerini ve bu üretim makinalarını seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirterek ortalama bir reçel üretim bandının kurulması için ne kadar maliyet harcanması gerektiğine değineceğiz. Sektör lideri Renas Makinanın üretim makinalarından önerilerde sunarak satın alabileceğiniz makinalar hakkında fikir sahibi olmanızı amaçlıyoruz.

Reçel Üretim Tesisinde Kullanılan Makina Çeşitleri

  • Reçel Doldurma Makinası
  • Kavanoz Kapatma Makinası
  • Kavanoz ve Şişe Etiketleme Makinası
  • Besleme Tepsisi
  • Yükleme Helezonu

Reçel Doldurma Makinası


Reçel viskozitesi yüksek olan bir ürün olduğu için reçel doldurma makinası olarak kullanılacak üretim makinasının yoğun sıvı özelliğinin olmasına dikkat edilmelidir. Yoğun sıvı dolum makinası olan bu makina çeşitlerinden üretim hattınızın hızına ve üretim kapasitenize uygun olarak makine tercih etmelisiniz. Ayrıca aynı anda kaç musluk bulunuyor buna da dikkat etmelisiniz. Reçel doldurma makinasında; nozul sayısına, doldurma hızına, tartım özellikli olmasına ve damlatma yapmamasına özen göstermelisiniz. 


Reçel Dolum Makinası için Önerimiz: ROD-S1UD Tam Otomatik Dolum Makinası
Yoğun Sıvı Reçel Dolum Makinası Fiyatını Öğrenmek ve Satın Almak için Tıklayınız.


Kavanoz Kapatma Makinası


Reçel çeşitleri genellikle kavanoz kaplar içerisinde satışa sunulmaktadır. Kapatma makinaları da kapların kapak şekilleri olan triger, vidalı ve gagalı olarak değişiklik gösterir. Reçel kavanozunun kapatılması için sizlere sunmuş olduğumuz ROK-V1AF kapatma makinası kullanımı sırasında kapatma ağzında değişim yapılmaktadır.


Reçel Kavanozlarının Kapatılması için Önerimiz: ROK-V1AF Tam Otomatik Kapatma Makinası
Kavanoz Kapatma Makinası Fiyatını Öğrenmek ve Satın Almak için Tıklayınız.


Kavanoz ve Şişe Etiketleme Makinası


Ürün bilgilerinin ve firma isminin yer aldığı etiketlerin kavanoz üzerindeki yerini alması için silindirik etiketleme makinası kullanılmaktadır. Kavanoz etiketleme makinasının tarih kodlama özellikli olmasına dikkat edilmelidir. Reçel üzerinde yasal olarak parti numarası, üretim tarihi ve son kullanma tarihinin yer alması gereklidir.


Kavanoz Etiketleme Makinası için Önerimiz: REM-C4 Tam Otomatik Etiketleme Makinası
Otomatik Kavanoz Etiketleme Makinası Fiyatını Öğrenmek ve Satın Almak için Tıklayınız.


Besleme Tepsisi


Reçel üretim bandında doldurma, kapatma ve etiketleme işlemleri biten kavanozların besleme tepsisinde toplanması ile paketlemeye hazır hale gelmektedir. Hareketli bir düzeneğe sahip olan kavanoz besleme tepsisini dilerseniz doldurma işleminden öncede kullanabilirsiniz.


Kavanoz Dizme İşlemi için Önerimiz: RBS-T80 Şişe ve Kavanoz Besleme Tepsisi
Besleme Tepsisi Fiyatını Öğrenmek ve Satın Almak için Tıklayınız.


Yükleme Helezonu


Daha önceden hazırlanmış olan reçelin doldurma makinasına taşınması için yükleme helezonu kullanılabilir. Yükleme helezonları taneli yapıda olan ürünlerin makinalar arası geçişini otomatik olarak sağlar ve iş yükünü azaltır. Reçel üretim hattı için kullanabileceğiniz yükleme helezonunda sizlere RBS-H100K Besleme Helezonunu tavsiye edebiliriz.
Yükleme Helezonu Fiyatını Öğrenmek ve Satın Almak için Tıklayınız.


Reçel Üretim Tesisi Fiyatı - Maliyeti Ne Kadar?


Reçel üretim hattında kullanmış olduğunuz makinaların kapasitesine ve istemiş olduğunuz opsiyonel özelliklere göre maliyette değişim meydana gelebilir. Ancak reçel üretim tesisi maliyetiniz ortalama 150 ile 250 bin TL arasında değişiklik gösterir.


Sektör lideri Renas Makina, reçel dolum hattı kurulumu için gerekli tüm makinaların üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirir. Uzman ve tecrübeli kadrosu ile üretim hattının kurulumunu gerçekleştirir ve üretim makinaları için sizlere ek seçenekler sunabilir. Sizde reçel üretim tesisi veya farklı ürünlerin dolum hattını kurmak ve makinalar hakkında bilgi almak isterseniz 0(216) 470 83 74 telefon numarasından bizleri arayabilirsiniz.