Paslanmaz Krom Kazanlarda Sıvı ve Krem Karıştırma

Paslanmaz Krom Karıştırma Tankları


Paslanmaz karıştırıcı kazanlar gıda, ilaç, sanayi ve birçok sektörde yaygın olarak kullanılan makina çeşididir. Farklı yoğunluğa sahip ürünlerin birbiri ile karışmasını ve üretimlerin başarıyla tamamlanmasını sağlamaktadır.


Paslanmaz krom karıştırıcı kazanlar ile toz halindeki ürünlerin karışmasını sağlarken sıvı ve krem haldeki ürünleri de karıştırabilirsiniz. Sıvı karıştırma kazanları içerisinde sıvı, az yoğun ve yüksek yoğunluktaki birden fazla ürünün karıştırmasını yapabilirsiniz. Renas karıştırıcılı krom kazan içerisinde bulunan homojenizatör bıçak ile yoğunluğu yüksek olan ürünler dahi kararlılıkla parçalanarak birbiri ile karıştırılmaktadır. Özellikle karıştırma işlemi sırasında yüksek güç gerektiren yoğun viskoziteye sahip krem, şampuan ve macun gibi ürünleri paslanmaz tank karıştırıcı mikser ile hızlı bir şekilde karıştırabilirsiniz. Üç yönlü helezon sisteme sahip olan paslanmaz karıştırma kazanın karışımların tam homojen bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.


Paslanmaz Krom Kazan Özellikleri


Paslanmaz kazan üzerinde ürünlerin dolum ve boşaltım işlemini kolaylıkla yürütebileceğiniz musluk bulunmaktadır. Özellikle krom karıştırıcı kazan içerisinde farklı ürünler üzerinden işlem yapılacaksa doldurma ve boşaltma işlemlerinin hızlı gerçekleşmesi gereklidir. Bunun için paslanmaz kazan üzerinde ayrıca bir tahliye musluğunun olması üretimlere hız kazandırmaktadır. Çift cidara sahip paslanmaz krom kazanlarda İç cidar ve dış cidarı bulunur. Cidar bulunan hammadde karıştırıcı mikser ile ısıtılması ve soğutulması gereken ürünlerin karıştırma işlemlerini yapabilirsiniz. Paslanmaz kazanların kullanım ömrünün uzun olması ve karışım yapılacak hammadde ürünlerine zarar vermemesi ile üreticinin birçok maliyetten kar elde etmesini sağlamaktadır.


Sıvı karıştırıcı işlem sırasında çevreye gürültü bakımından zarar vermemelidir. Karıştırma sırasında makinanın sarsıntı yapması ve ses çıkarması muhtemeldir. Özellikle içinde bulunan ürün ağırlığı fazla değilse daha çok sarsılma yapar. Ancak Renas sıvı karıştırıcılarda böyle bir durum söz konusu değildir. Yataklama sistemine sahip olan paslanmaz sıvı karıştırıcı düşük titreşim hızında çalışarak boş dahi olsa çevreye ses ve gürültü kirliliği yaratmaz. Krem ve sıvı karıştırıcı makinanın ayak kısımlarında yere sabitlemeniz için aparat bulunmaktadır. Tavsiye olarak karıştırıcı tank kazanını yere sabitleyerek kullanmanızı öneriyoruz.


Karıştırma devir sayısını ayarlayabilmeniz ve rahat kullanabilmeniz için karıştırıcı tank üzerinde kullanım paneli bulunmaktadır. Buradan makinanın ne kadar hızda ve aralıkta döneceğini ayarlayarak verimli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. İlaç, şampuan, salça, deterjan, kozmetik ürünleri, gıda ve sanayi alanında ürünlerin üretimini yapan firmalar karıştırma kazanı ile üretimlerine hız kazandırabilir.


Renas makine tarafından yerli üretim olan RMX serisi 250 LT ve 500 LT paslanmaz krom karıştırma kazanları paslanmaz Sus 304 çelik malzemeden üretilmiştir. Paslanmaz karıştırıcı krom kazan imalatını bünyemizde gerçekleştiği için dilerseniz DKP sac veya Sus 316 çelik malzeme kullanarak da karıştırıcı kazanın üretimini yapabiliriz.Paslanmaz Krom Karıştırıcı Kazan Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yazımızın bu bölümünde ise, sıvı karıştırma makinası alanların başlıca dikkat etmesi gereken hususlara değinebiliriz. Dikkat etmeniz gereken başlıca özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Kaç litrelik ürün hacmine sahip olduğu, 
  • Yoğunluğa sahip sıvılarda sorunsuz bir şekilde karıştırma işleminin yapılıp yapılmaması,
  • Ürüne temas eden kısımların paslanmaz yapıda olup olmayışı,
  • Makinanın temizlik işlemlerinin kolay yapılıp yapılamadığı,
  • Yedek parçalarının ve servis hizmetlerinin kolay ulaşılır olup olmaması,
  • Sahip olduğu motorun gücü,,
  • Hem ısıtma gem de soğutma gerektiren üretimlere uygun olup olmayışı olarak sıralanabilir.